CZ | EN

Degustace

Jednotlivci / Skupiny

Volná degustace v rámci expozice Degustační Salón Pálava 90 min
(+30min/+60min)
350,- Kč/os.
(+100Kč/+200Kč)
Volná degustace v rámci expozice Degustační Salón Pálava 60 min 250,- Kč/os.
Naleznete zde 50 špičkových vín od místních vinařů z ojedinelé kolekce, kde hrozny pocházejí pouze z vinic rozkládajících se na úpatí okolních Pálavských vrchů. Cílem expozice je umožnit návštěvníkům porovnat produkci jednotlivých vinařství a ochutnat co největší škálu odrůd pěstovaných v tomto regionu. Vína si zde po ochutnání můžete zakoupit za stejné ceny jako v jednotlivých vinařstvích.

 

Exclusive V.I.P. degustace pro 1 až 2 osoby

Řízená degustace v rámci expozice Degustační Salón Pálava + Vinařství stolová Hora 5.000,- Kč
Další osoba 1.000,- Kč/os.
Doba této řízené degustace a prohlídky sklepů se pohybuje 3-4 hodiny. Po celou dobu degustace se vám bude věnovat náš sommelier, který vás provede historickými sklepy a odprezentuje jak expozici Vinařství Stolová Hora, tak i expozici Degustačního Salónu Pálava. Součástí degustace je i prohlídka vinařství s výkladem o výrobě vín a historii vinařství v regionu. Účastníci obdrží občerstvení formou degustačního sousta.

 

Speciální ochutnávky 2-10 platících osob

Řízená degustace - Srovnání Pálavských Vlašáků (vč. VOC Pálava) 40 min 250,- Kč/os.
Pod vedením sommeliera vám bude odprezentováno cca 6-8 vzorků Ryzlinku Vlašského nejen z VOC Pálava. Ochutnávka bude obsahovat výklad o filozofii daného VOC a pravidlech zařazování jednotlivých vín.
Řízená degustace - Srovnání sladkých vín 40 min 450,- Kč/os.
Pod vedením sommeliera vám bude odprezentováno 8 vzorků sladkých vín s výkladem o způsobu jejich výroby. V rámci ochutnávky vám budou odprezentovány jednotlivé druhu sladkých vín - výběr z hroznů, výběr z bobulí (nebo výběr z cibéb), ledové víno, slámové víno, tokajské víno, fortifikované víno.

 

Menší skupiny 6-12 platících osob

Řízená degustace produktů Vinařství Stolová Hora 90 min 350,- Kč/os.
Jedná se o prohlídku vinařství spojenou s výkladem o technologiích výroby a s ochutnávkou vín (vč. malého degustačního sousta). Produkce vinařství není založena na tradičním zpracování různých odrůd. Vína se produkují ve vemi malých, limitovaných sériích, kdy se ze stejného původního moštu vyrábí šest různých nápojů a to pouze na základě použití různých technologických způsobů zpracování. Při prohlídce vinařství můžete tyto rozdíly v chuti, vůni i barvě vín sami porovnat a rozšířit si tak své vinařské obzory. Součástí prohlídky je i menší naučná expozice.

 

Větší skupiny 10-40 platících osob

Řízená degustace vybraných odrůd a vinařů 90 min 350,- Kč/os.
Jedná se o prohlídku sklepů spojenou s ochutnávkou vín (vč. malého degustačního sousta). Degustace je připravena na míru po dohodě s účastníky a to jak z pohledu typů vín, odrůd, zatřídění dle zbytkového cukru tak i z pohledu zastoupených vinařství. Je prezentován domluvený počet vzorků, většinou se jedná o počet vzorků odpovídající počtu degustujících osob. Po skončení programu si účastníci odnesou k další konzumaci nedopité lahve. Po dohodě lze zajistit následné posezení ve sklepích, raut či hudební produkci.

 

Velké skupiny nad 40 platících osob

Volná degustace v rámci expozice Degustační Salón Pálava + Vinařství stolová Hora 16.000,- Kč
Pro celou skupinu bude otevřeno 62 lahví špičkových vín od místních vinařů (cca 260,- Kč/lahev). Vína pocházejí z expozice Degustačního Salónu Pálava a z expozice Vinařství Stolová Hora, Doba této volné degustace se pohybuje 2-3hodiny (po dohodě je možno prodloužit). Po skončení si účastníci odnášejí případné nedopité lahve.

 

Poznámka: Při řízených degustacích je obsah jednoho degustačního vzorku cca 2cl. K výše uvedeným degustacím lze zakoupit občerstvení formou degustačního sousta dle platné denní nabídky. 

Kontakty


Apartmány Bavory
Bavory 138
692 01 Bavory 138


mobil: +420 737 246 500
info@degustacni-salon.cz